Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara za osnovne i srednje škole Splitsko-dalmatinske županije

Poštovane kolege,

Županijsko stručno vijeće školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije održat će se 27. travnja 2016. od  9 – 15 sati   u Gradskoj knjižnici Marka Marulića u  Splitu.

Voditeljice ŽSV-a: Dražana Filipović, prof. i dipl. knjiž., Ivona Tabak, prof. i dipl. knjiž., Sanja Nejašmić, prof. i dipl. knjiž.

Dnevni red ŽSV-a:

1. Zašto djeca i mladi ne čitaju? – predavanje i diskusija; Grozdana Ribičić, viša knjižničarka, voditeljica Odjela za djecu i mlade ( GKMM-a,Split)

2. MOOC: kako se uključiti, kako učiti – primjer dobre prakse ; Mirna Luketin, prof. i dipl. knjiž.  (Srednja škola „Braća Radić“ , Kaštel Štafilić-Nehaj)

3.Predmetna obrada književnosti i praktična primjena u školskoj knjižnici ; predavanje i primjer iz prakse, Romana Jadrijević, dipl. knjiž. , Split

4. Brain Gym u knjižnici – kretanje otvara vrata učenju; RADIONICA, Đurđica Kamenjarin, knjižničarka (Ženski đački dom, Split)

5. Revizija i otpis u školskim knjižnicama, (tekuće informacije); Tomislav Staničić, dipl.knjiž. i voditelj Županijske matične službe (Gradska knjižnica Marko Marulić, Split)

6. Cjelovita kurikularna reforma i kurikularni dokumenti:

- Prijedlog kurikuluma Učiti kako učiti – predavanje, Jasna Milički, OŠ Marija Bistrica, Marija Bistrica

- Prijedlog kurikuluma Uporaba informacijske i komunikacijske tehnologije –

predavanje, Draženka Stančić, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec

- Stručna rasprava o prijedlozima kurikuluma Učiti kako učiti i Uporaba IKT-a

7. Rasprava, zaključci, evaluacija stručnog skupa (voditeljice ŽSV-a školskih knjižničara za srednje i osnovne škole Splitsko-dalmatinske županije)

Stručni skup je objavljen na stranicama Agencije -ettaedu:

Veselimo se vašem dolasku!

Priloženi dokumenti:
Dnevni_red_ZSV-a_27._travnja.docx (14.13 KB)

objavio: drazana filipovic   datum: 30. 3. 2016.