Održano prvo ŽSV školskih knjižničara

21. studenoga 2014. god. u Gradskoj knjižnici Marka Marulića održalo se

ŽSV školskih knjižničara

ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA

osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

Dana 21. studenoga 2014. u Gradskoj knjižnici "Marka Marulića" u Splitu održalo se ŽSV školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije.

Voditeljice skupa bile su Dražana Filipović, voditeljica ŽSV za srednje škole, te Sanja Nejašmić i Ivona Tabak za osnovne škole.

Tema skupa bila je Školska knjižnica u sustavu obrazovanja. Na dnevnom redu pronašle su se razne teme kako smjestiti školsku knjižnicu i školskog knjižničara u sustavu školstva. Između ostalih bila su predavanja o Građanskom odgoju u natavi hrvatskoga jezika koju je održala prof. Suzana Kačić-Bartulović, te projekti Poveži se bojom, prof. Vanje Škrobice, Tragovima Marka Marulića, zatim smo imali iscrpan izvještaj naše Matične službe o stanju školskih knjižnica u našoj županiji koji nam je iznijela Vesna Mihanović, izvještaj sa stručnog skupa HUŠK-a u Zadru i gospođa Dinka Juričić iz Školske knjige govorila nam je o web alatima koji nam mogu pomoći u našem radu.

Uz ugodnu atmosferu druženje se nastavilo uz mali domjenak, a nadamo se da smo na ovom skupu pridonijeli i većoj komunikaciji i suradnji osnovnih i srednjih škola, jer svako iskustvo i razmjena znanja dobro dođe u daljnjem radu.

U privitku možete pronaći prezentacije pojedinih predavača.

U privitku se nalazi i Protokol o zaštiti školske knjižnice prof. i knjižničarke Vanje Škrobice, iz srednje Škole likovnih umjetnosti, Split.

objavio: drazana filipovic   datum: 13. 2. 2015.