Održano Žsv-e školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

Dana 27. travnja 2016. godine u Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu održano je Županijsko stručno vijeće osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

Županijsko stručno vijeće

školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola

Splitsko-dalmatinske županije

U Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu, 27. travnja održano je ŽSV-e školskih knjižničara osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije.

Voditeljice ŽSV-a: Dražana Filipović, prof. i dipl. knjiž., Ivona Tabak, prof. i dipl. knjiž., Sanja Nejašmić, prof. i dipl. knjiž.

Stručni skup bio je raznolik temama primjera dobre prakse, radionica, stručnih tema i rasprava o prijedlozima kurikulumskih dokumenata Međupredmetnih tema Učiti kako učiti i Uporaba IKT-a.

Stručni skup nakon pozdrava voditeljica započela je kolegica iz GKMM-a, viša knjižničarka Grozdana Ribičić predavanjem o tome Zašto djeca i mladi ne čitaju? Kolegica Ribičić je i  voditeljica Odjela za djecu i mlade, i svojim predavanjem otvorila je i diskusiju među knjižničarima.

Kolegica Mirna Luketin, prof. i dipl. knjiž.  iz Srednje škole „Braća Radić“ , Kaštel Štafilić-Nehaj, iz svog vlastitog iskustva prikazala je MOOC, web alat za učenje. Iscrpno nam je opisala kako se uključila, kako učiti, i koje su to sve platforme koje postoje da bi se učilo.
Predmetnu obrada književnosti i praktična primjena u školskoj knjižnici ; predavanje i primjer iz prakse prikazala nam je mlada knjižničarka Romana Jadrijević iz Splita.
Da se možemo opustiti u školskoj knjižnici, vrlo živu i aktivnu radionicu pod nazivom Brain Gym u knjižnici – kretanje otvara vrata učenjuprikazala nam je Đurđica Kamenjarin, knjižničarka Ženskog đačkog doma u Splitu.
I stručne teme nisu izostale na ovom skupu, pa o revizija i otpisu u školskim knjižnicamaprikazao nam je Tomislav Staničić, dipl.knjiž. i voditelj Županijske matične službe.

Na kraju skupa raspravljali smo o dokumentima Cjelovite kurikularne reforme, tj. prijedlozima dokumenata Međupredmetnih tema Učiti kako učiti i Uporaba IKT-a.

Kako je izostao dolazak članica stručnih skupina, kolegica Jasne Milički i Draženke Stančić, o dokumentima se raspravljalo nakon što su prošloga tjedna održani webinari o spomenutim temama.

Stručni skup protekao je u veselom druženju školskih knjižničara, a nadamo se da su svi primjeri i radionica, kao i stručna predavanja pomogli našim knjižničarima i da će se primjenjivati u daljnjem radu.

Evaluacijskim listićima stručni skup je ocijenjen vrlo dobrim, aevo i nekih prijedloga za sljedeći skup:

- više stručnih tema, poput revizije

- organizirati edukaciju za knjižnični program

I jedna pohvala: Odlična energija, korisno i poticajno...

ŽSV-e vodile su

objavio: drazana filipovic   datum: 29. 4. 2016.